• Döntőben a gimis kézisek PDF Nyomtatás E-mail
    IWIWGoogle bookmarkFacebookJP-Bookmark
    Írta: Administrator
    2013. április 24. szerda, 21:12

Bejutott az országos diákolimpiai döntőbe a Szent László Gimnázium ötödik korcsoportos kézilabda csapata.

Mezőkövesd - Mezőtúr 33-16 (18-6)
    Lacika: Bartók L. (k), Üveges 1, Horváth 9, Pásztor 2, Fábián 3, Kiss 4 (2), Kovács B. 8, Sallai 6. Testnevelő: Panyi Loránd
    Mezőtúr: Török R. (k), Rácz 4, Soós 7 (2), Somogyi 1, Boján, Sári, Bordás 4, Szilágyi. Testnevelő: Takács Anikó
    Hetesek: 3/3 ill. 2/2
    Kiállítás: 8 ill. 2 perc
    Az eredmény alakulása: 7-1, 10-5, 15-5, 21-9, 25-12, 28-15

Nyíregyháza - Mezőkövesd 36-40 (13-24)
    Zrínyi: Sinkovits, Veress (kapusok), Hidas, orosz 15, Nácsa 4, Török Á. 11 (4), Nagy M., Szabó, Molnár 3, Siket 1, Badó, Derda, Tiba 2, Marton. Edző: Bartha Dénes
    Lacika: Bartók L. (k), Üveges 3, Horváth 7, Pásztor, Fábián 7 (1), Kiss 10 (2), Kovács B. 9, Sallai 4. Testnevelő: Panyi Loránd
    Hetesek: 4/4 ill. 3/3
    Kiállítás: 6 ill. 12 perc
    Az eredmény alakulása: 2-8, 5-16, 11-22, 19-26, 24-30, 31-36

Legjobb kapus: Török Róbert (Mezőtúr)
    Gólkirály: Török Ádám (Nyíregyháza)
    Legjobb kövesdi játékos: Sallai Máté

Eredetileg négy csapat vett volna részt a kövesdi országos elődöntőn, de a Gödöllő nem utazott el. A három csapat így körmérkőzéses rendszerben döntött a továbbjutásról. Az első találkozón a Nyíregyháza és a Mezőtúr csapott össze, a szabolcsiak pedig magabiztosan nyertek hat góllal (Mezőtúr – Nyíregyháza 27-33 (10-14)).
    A következő meccsen a fáradtabb zrínyiesket állva hagyták a kövesdiek, s a félidőig megnyugtató előnyre tettek szert. A második félidő elején visszavett a Lacika, s csökkentette hátrányát a vendég egylet, de nem került veszélybe a kövesdi siker. A harmadik mérkőzésen a kövesdiek kiütötték a mezőtúriakat, így bemasíroztak az országos döntőbe, amelyet június 17-19 között Debrecenben rendeznek meg. Az ünnepélyes eredményhirdetésen a díjakat Juhász Jánosné, a Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola igazgatója adta át a csapatoknak.